۴۳۰۷۲ ۰۲۱

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین ، بیز مبتکر بازاریابی شبکه ای نوین

بیز همیشه یک گام جلو تر

اين 9 نشانه خطر در کسب و کارتان را ناديده نگيريد

مديرانِ شرکت هاي فروش مستقيم و رهبران بازاريابي شبکه اي هر دو در يک جهت حرکت مي کنند: به حداکثر رساندن بازده و حجم کسب و کار. در اين مسير نشانه ها و علائمي وجود دارند که نشان مي دهند بعضي از امور در مسير درست قرار ندارند.

 

گاهي بعضي از اين نشانه ها زودگذر بوده و آسيب چنداني به کسب و کارتان نمي زنند، اما بعضي از آنها جدي هستند. تفکيک ميان اين دو نيازمند توجه دقيق به نشانه هاي هشداري است که خود را به اشکال مختلف بروز مي دهند.

 

در اينجا فهرستي ارائه کرده ايم که شما را با مهمترينِ اين نشانه هاي هشدار آشنا مي کنند:

 

 

تعداد "اعضاي جديد"

 

تازه واردها مانند خون حيات يک کسب و کار فروش مستقيم هستند. آنها رشد بيزينس شما را تقويت مي کنند. پس بايد بدانيد آيا در جريان ورودي آنها کاهش وجود دارد يا نه.

 

تعداد "خروجي ها"

 

 

بعضي از اعضا بنابه دلايل مختلف سازمان را ترک مي کنند. اين وضعيت اجتناب ناپذير است. بااينحال، اگر گرايش تعداد آنها افزايشي باشد، خصوصا به شکل ضريبي از تعداد بازارياب هاي فعلي، نشانه خوبي نيست.

 

اعضاي جديد درمقابل خروجي ها

 

بعنوان يک قاعده، در يک دوره مشخص تعداد آنهايي که به سازمان مي پيوندند بايد بيشتر از تعداد آنهايي باشد که سازمان را ترک مي کنند.

 

فعاليت در ميان بازارياب هاي تازه کار

 

شايد در ميان اعضاي جديد شاهد يک روند کاهشي در فروش باشيد. اين وضعيت مي تواند به شکل تعداد پايين سفارشات يا کاهش ميانگين اندازه سفارش بروز کند. اما بدترين آن کاهش در هر دوي اين روندهاست.

 

فعاليت در ميان نيروي فروش فعلي

 

 

گاهي موقعيتي پيش مي آيد که تازه واردها بعد از يک يک دوره فعاليت انگيزه خود را از دست مي دهند. اين موقعيت دلايل متفاوتي دارد که فورا بايد در مورد آن اقدام کنيد.

 

ميانگين اندازه سفارش

 

نهايتا در عرض يکسال، اندازه سفارش ثابت به لحاظ آماري در استارت آپ هاي تازه کار مشخص مي شود. گرايش نزولي در اين اندازه يک نشانه هشداري مبني بر اين است که يا محصولات جذاب نيستند و يا سازمان آنها را مانند قبل به بازار عرضه نمي کند.

 

واکنش ميداني به کاتالوگ ها يا کمپين هاي جديد

 

گاهي بازار علاقه چنداني به کاتالوگ يا کمپين جديد شما نشان نمي دهد. اين مسئله خود را در تعداد سفارشات به ازاي هر عضو، اندازه سفارش يا تعداد محصولات جديدي که سفارش داده مي شوند در مقايسه با شرايط قبل بروز مي دهد.

 

فعاليت در اواخر دوره کميسيون

 

 

فعاليت يکدست و يکنواخت در طول يک دوره زماني اتفاق مي افتد که اعضا انگيزه اي براي بالارفتن از پله هاي ترقي شغلي، طبق آنچه در طرح درآمدزايي آمده، ندارند. درنتيجه، براي اتمام اين دوره در سطح بالاتر تلاش نمي کنند. اين وضعيت يک نشانه هشدار جدي است که بايد به آن توجه کنيد!

 

حضور در جلسات، وبينارها و گردهمايي ها

 

اگر شاهد حضور افراد کمتر و کمتري در رخدادها هستيد، بايد بدانيد که اين هم يکي از نشانه هاي عدم علاقه و اشتياق به سازمان فروش شماست. اگر همين نشانه را در گردهمايي ها هم ببينيد يک نشانه خطرناک است.

 

تقاضاها از سازمان فروش

 

درحالت عادي، يک سازمان فروش بايد سازمان مطالبه گر باشد. کاهش ميزان مطالبات از بازار زماني اتفاق مي افتد که اعضا باور و ايمان خود به سازمان را از دست مي دهند.

 

حجم کلي فروش

 

مطمئنا اين مورد به توجه دقيق و بسيار نياز دارد. گاهي رشد سازمان کُند شده و يا حتي در طول چند ماه شاهد کاهش در فروش هستيد. هميشه، اين نشانه نتيجه نهايي چندين نقطه ضعف در کسب و کار است که عمدتا بعد از بروز تمامي نشانه بالا نمايان مي شود.

اين فهرست به ترتيب اهميت مرتب نشده است. در صورت بروز هر کدام از اين موارد بايد آن را به مثابه يک زنگ هشدار تلقي کرده و آن راجدي گرفت. وقتي تشخيص داديد که يک جاي کار مي لنگد بايد فورا اقدام مقتضي را در پيش گيريد. اگر صداي اين زنگ همچنان ادامه پيدا کرده و حتي بلندتر شود بعد از مدتي ديگر نمي توان جلوي آن را گرفت، چه برسد به اينکه در جهت اصلاح آن گام برداشت.


 

منبع : worldofdirectselling

 

ترجمه و ويراست توسط گروه آموزشي بـــــيز مــــگ

 


 
 
۳ رای تا کنون
۱

نظرات در رابطه با : اين 9 نشانه خطر در کسب و کارتان را ناديده نگيريد


نظرتان را برای ما بنویسید....
انصراف
ارسال دیدگاه و نظر شما