۴۳۰۷۲ ۰۲۱

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین ، بیز مبتکر بازاریابی شبکه ای نوین

بیز همیشه یک گام جلو تر

بهترين برنامه ريزي روزانه براي حداکثر موفقيت روزانه

زمان ارزشمندترين منبع محدود ماست. بااين حال بسياري از ما چنان در گردباد زندگي گرفتار مي شويم که به بدترين شکل ممکن از آن استفاده مي کنيم، به همين خاطر، کارهاي بي مورد و غيرضروري انجام مي دهيم و بقيه ساعت هاي روز را هم به بطالت مي گذرانيم.

 

 

اما افراد بسيار موفق از اهميت تک تک دقيقه هاي روز باخبرند. آنها روز خود را به درستي زمانبندي کرده، راندمان کاري خود را به حداکثر رسانده و رفاه خود در زندگي شخصي شان را ارتقاء مي دهند.


خوشبختانه راه حل هاي علمي متعددي وجود دارند که به ما ياد مي دهند چطور مثل افراد موفق زندگي کنيم. پس براي استفاده بهتر از ساعات روز و کسب موفقيت بيشتر نگاهي به اين استراتژي ها بياندازيد:

 

از تصميم گيري خودداري کنيد

 

 

فکر مي کنيد چرا مارک زاکربرگ و باراک اوباما هر روز يک مدل لباس نمي پوشند؟ آيا به نظرتان فاقد سليقه شيک پوشي و تنوع هستند؟ مطالعات نشان داده اند که با رسيدن به ساعات پاياني روز توانايي تصميم گيري انسان مانند ماهيچه هاي آن خسته و فرسوده مي شود.

افراد موفق براي بيشترين استفاده از زمان صبح سعي مي کنند اتخاذ تصميمات غيرضروري را به حداقل برسانند. به اين ترتيب، انرژي ماهيچه هاي ذهني و قدرت اراده آنها براي انجام کارها و تصميم گيري هاي مهم باقي مي ماند.

نيازي نيست هر روز مثل استيو جابز لباس بپوشيد، اما بهتر است کمي زندگي خود را ساده تر کنيد.

مثلا، مي توانيد روزهاي جمعه لباس هايي که در طول هفته مي پوشيد را از قبل آماده کنيد، يا يک قالب ايميل بسازيد که هر روز صبح به سوالات مشتريان جواب دهد.

 

سحرخيز باش تا کامروا شوي

 

 

تيم کوک مديرعامل اپل، آندرا نوياي مديرعامل پپسي و بسياري ديگر از افراد موفق صبح زود از خواب بيدار مي شوند. مطالعات نشان داده اند که اين افراد هميشه ايده اي براي اجرا دارند افراد سحرخير فعال تر بوده و انرژي بيشتري براي زندگي دارند.

درحالي که بقيه صبحانه شان را هنگام باعجله دويدن به سمت اتوبوس مي خورند شما مي توانيد با سحرخيزي از مزاياي يک صبح سالم و بانشاط برخوردار شويد. من شخصا از يک پياده روي صبحگاهي و بعد از آن نوشيدن يک فنجان قهوه نهايت لذت را مي برم.

 

قانون 17-52 را دنبال کنيد

 

 

بيشتر افراد در طول يک روز پرمشغله بدون لحظه اي درنگ به اين طرف و آن طرف مي دوند و حتي فکر چند دقيقه استراحت به ذهنشان خطور نمي کند. متاسفانه بايد بگويم که ذهن ما کامپيوتر نيست و براي اينکه عملکرد بالاي آن را حفظ کند بايد مرتبا به آن استراحت دهيد.

تحقيقات درباره زمانبندي روزانه افراد موفق نشان داده اند که ميانگين جادويي براي موفقيت 52 دقيقه کار و بعد از آن 17 دقيقه استراحت است. در بسياري از مطالعات هم گفته شده که حتي اگر نمي توانيد دقيقا راس 52 دقيقه کار خود را قطع کنيد در اولين زمان ممکن روند کار را متوقف کرده و کمي استراحت کنيد. حرفم را باور کنيد، وقتي برگرديد کار هنوز همانجاست.

 

بيرون بزنيد

 

 

آيا در يک مخمصه کاري گرفتار شده ايد؟ بد نيست همزمان که به راه حل هاي استراتژيک فکر مي کنيد کمي هم هوا بخوريد. حتي بهتر از آن مي توانيد کل تيم را به يک جلسه پياده روي در هواي آزاد دعوت کنيد. درست مثل کاري که ريچارد برنسون انجام داد. دانشمندان نشان داده اند که هواي آزاد سيناپس هاي مغزي را باز کرده و تفکر خلاقانه را تقويت مي کند.

 

با يک دست چندتا هندوانه برنداريد

 

 

وقتي به آگهي هاي شغلي مراجعه مي کنيد گزينه "توانايي عملکرد چندوظيفه اي" جزو مهمترين مهارت هاي آنهاست. خيلي خوب است که آدم بتواند همزمان به 10 پروژه رسيدگي کند، اما اصلا با واقعيت جور درنمي آيد.

مطالعات اثبات کرده اند که عملکرد چندوظيفه اي کيفيت کار را پايين مي آورد. دليل آن هم اين است که شما دائما درحال سوئيچ کردن توجه خود بين وظايف مختلف هستيد و بدون هيچ نتيجه اي بهاء فکري و زماني آن را مي پردازيد.

دقيقا به همين خاطر است که من تيم دارم و بجاي انجام دادن همزمان چندين کار آنها را اولويت بندي کرده و به آنها محول مي کنم. توصيه مي کنم شما هم همين کار را انجام دهيد. هميشه توجه خود را روي مهمترين وظايف معطوف کرده و مطمئن شويد که آنها را به بهترين شکل ممکن انجام داده ايد.

 

اول براي خودتان وقت بگذاريد

 

 

اگر احساس مي کنيد مجبور مي شويد کارهاي ديگران را هم انجام دهيد زمانبندي هدفمند مي تواند شما را از اين مشکل نجات دهد.

يک مطالعه در دانشگاه کاليفرنيا نشان داده افرادي که نمي توانند به ديگران "نه" بگويند در طول روز استرس بيشتري را تجربه مي کنند، ميزان سوخت انرژي آنها بيشتر است و قدرت تمرکز خود را از دست مي دهند. پس با خيرخواهي بيش از حد موفقيت خود را به تاخير نيندازيد.

 

"نه" گفتن به درخواست ديگران بي ادبي نيست، شما صرفا خودتان را در اولويت قرار مي دهيد.

 

 

البته فراموش نکنيد که وقتي رئيستان براي محول کردن کاري سراغ شما مي آيد نمي توانيد به او نه بگوييد، اما مي توانيد به او اطلاع دهيد که کدام کارها را در اولويت قرار داده ايد يا بگوييد که همين حالا هم کارهاي زيادي براي انجام داريد. اگر مديرتان کاري به شما سپرد نبايد تلاش هايتان روي يک پروژه مهم را قرباني کرده و آن را کنار بگذاريد.

 

کلام آخر اينکه اگر روزهاي خود را با استراتژي برنامه ريزي کنيد به خشت اول زندگي موفق شما تبديل خواهد شد.

 


 

منبع : cnbc.com

 

ترجمه و ويراست توسط گروه آموزشي بـــــيز مــــگ

 


 
 
۶ رای تا کنون
۰

نظرات در رابطه با : بهترين برنامه ريزي روزانه براي حداکثر موفقيت روزانه


نظرتان را برای ما بنویسید....
انصراف
ارسال دیدگاه و نظر شما