۴۳۰۷۲ ۰۲۱

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین ، بیز مبتکر بازاریابی شبکه ای نوین

بیز همیشه یک گام جلو تر

موفقیت در فروش مستقیم - 5 نکته برای تقویت اعتمادبنفس


اعتمادبنفس در همه کارهایی که انجام می دهیم— من جمله راه اندازی کسب و کار فروش مستقیم— حرف اول را می زند اما بااین حال خیلی از افراد در شرایط لازم نمی توانند اعتمادبنفس خود را بازیابند.
 این شرایط را خوب درک می کنم چون خودم هم زمانی جزء همین افراد بودم. بااینحال، یک خبر خوب دارم و اینکه با کمک چند نکته ساده اما کارآمد می توانید به فرد بااعتمادبنفسی تبدیل شوید که دیگران از او الهام می گیرند. در مورد من که جواب داده اند.
اگر بصورت طبیعی و ذاتی آدم بااعتمادبنفسی نیستید اصلا نگران نباشید، چون تنها نیستید.
 افراد معدودی هستند که با خودباوری راسخ و خدشه ناپذیر متولد می شوند. میزان اعتمادبنفس در طول زندگی بالا و پایین می شود و حتی رهبران پیشگام هم روزهای "بد" دارند. بعلاوه، گفته می شود که یکی از بزرگترین موانع بر سر راه موفقیت زنان در فروش مستقیم "فقدان اعتمادبنفس" است، از آنجا که آمار حاکی از حضور غالب زنان در این صنعت است، این مشکل می تواند تاثیرات بسزایی داشته باشد. اما برخلاف شکاف اعتمادبنفس جنسیتی در این حوزه، زنان در مشکل عدم اعتمادبنفس تنها نیستند. همه ما روزهایی را تجربه کرده ایم که اعتمادبنفس به ما پشت کرده است.
در اینجا به چند نکته برای تقویت اعتمادبنفس اشاره می کنیم که می توانند شما را به موفقیت نزدیکتر کنند:

 

 

1- خوش لباس باشید


شاید با خودتان بگویید که اهمیت خوش لباسی برای موفقیت بدیهی است، اما موضوع فراتر از پوشیدن لباس های شیک و گرانقیمت برای تاثیرگذاری است.
 اگر مانند حرفه ای ها لباس بپوشید نه تنها ظاهر و حس مطمئن تری دارید، بلکه مطالعات نشان داده اند که این مسئله روی موفقیت شما تاثیر بسیاری دارد. بااینحال، اخیرا تحقیقات جالب تری اثبات کرده اند که رنگ لباسی که انتخاب می کنید هم در تقویت اعتمادبنفس شما موثر بوده و نحوه دیدگاه دیگران از شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد— مثلا رنگ لباس مشکی برای افزایش اعتمادبنفس در بالاترین رتبه و رنگ قرمز بعد از آن قرار دارد. در واقع، پوشیدن لباس قرمز اهمیت بیشتری هم دارد، چون مثلا در فرهنگ چینی این رنگ نشان دهنده خوش شانسی است. پس برای تقویت اعتمادبنفس چه راهی بهتر از این؟
 

 


 
 

2- ژست قدرت


در حالیکه مسئله لباس پوشیدن می تواند اعتمادبنفس شما را افزایش دهد، نیازی نیست که با پوشیدن لباس یک ابرقهرمان حس شکست ناپذیری را در خود ایجاد کنید، چون ژست های قهرمانانه هم می تواند اعتمادبنفس شما را تحت تاثیر قرار دهد.  "ژست قدرت"— شامل صاف ایستادن، سر را بالا گرفتن، و دست ها را در راستای ران ها نگه داشتن— به مدت تنها دو دقیقه می تواند اعتمادبنفس را افزایش داده و سطح استرس را پایین بیاورد.

 

 

 

3- جادوی لبخند


"گاهی شادی منبع لبخند شماست، اما گاهی لبخند منبع شادی شما می شود"
— استاد ذن، تیک نات هان
هرگز جادوی لبخند را دست کم نگیرید. روزهایی که اعتمادبنفس خود را از دست می دهید، حتی شده یک لبخند مصنوعی روی صورت خود نقاشی کنید تا ببیید چطور اعتمادبنفس¬تان بالا می رود. لبخند زدن نه تنها برای خودتان جادو می کند، بلکه آدم های اطرافتان را هم تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع، لبخند تنها ابزاری است که هیچ فروشنده ای در نتورک مارکتینگ نباید لحظه ای بدون آنها تنها بماند. این را خوب می دانم، چون در مورد من جواب داده! عمل فیزیکی لبخند نه تنها اندورفین های خوبی در سیستم بدن آزاد می کند، بلکه همانطور که تحقیقات نشان داده اند باعث می شود تا دیگران خیلی راحت تر به شما اعتماد کرده و نزدیک¬تان شوند.

 

 

 

4- تجسم و تمرین


یک سلاح قدرتمند و اسرارآمیز دیگر در زرادخانه تقویت اعتمادبنفس این است که با خودتان تصور کنید که همین الان هم آدم موفقی هستید. تمامی ابعاد این حس مهم را تصور کنید و با حس یک موفقیت خروشان سراغ مشتری یا جلسه ملاقات بروید. شما به هدف زده اید و همه تحت تاثیر قرار گرفته اند! شما می توانید از این گزینه بهمراه تمرین، تمرین و باز هم تمرین بعنوان ابزاری برای کسب آمادگی استفاده کنید. وقتی خودتان از همه دارایی هایتان باخبر باشید اعتمادبنفس¬تان هم بالا می رود. در واقع، بعضی بر این باورند که اگر برای رفتار موفقیت آمیز خود یک مدل ایفای نقش داشته و آن را طوری اجرا کنید که انگار آدم بااعتمادبنفسی هستید، مطمئنا به یک آدم بااعتمادبنفس تبدیل خواهید شد.

 

 

 

5- فراموش نکنید که آدم فوق العاده ای هستید


اگر باوجود همه توصیه های بالا همچنان با مشکل کمبود اعتمادبنفس مواجه هستید، به خودتان بگویید که خیلی بهتر از چیزی هستید که فکر می کنید. پس باید به خودتان یادآور شوید که آدم فوق العاده ای هستید. تمرین کردن دیدگاه مثبت نسبت به خودتان شما را آرام کرده و اعتمادبنفس و عملکردتان را افزایش می دهد. بنابراین باید همچنان در مسیر موفقیت قدم گذاشته و همه این موارد را به خودتان یادآور شوید. حتی می توانید یک فهرست از 10 موفقیت خود تهیه کرده و آن را روی یخچال بچسبانید! در آخر هم فقط برای محکم کاری سری به پروفایل شبکه های اجتماعی خود بیاندازید، چون تحقیقات نشان داده اند که خواندن روابط عمومی مثبت و شخصی خودتان برای کسب اعتمادبنفس غوغا می کند.
پس، از همین حالا برای موقعی که کلید موفقیت کسب و کارتان رسیدن به اعتمادبنفس است، حتما نکات بالا را تمرین کنید. همه ما گاهی به تقویت آن نیاز داریم!

 

 

 

منبع :سایت Networking Times

 

ترجمه و ویراست توسط گروه آموزشی بـــــیز مــــگ

 

 


 
 
۹ رای تا کنون
۷

نظرات در رابطه با : موفقیت در فروش مستقیم - 5 نکته برای تقویت اعتمادبنفس


سارا میانی
نظر خود را در تاریخ ۰۹:۴۷:۴۹ ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ارسال کرده

مطلب عالی

محسن
نظر خود را در تاریخ ۱۴:۳۳:۲۷ ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ارسال کرده

سلام متشکر از استارت مجدد و قوی بیز مگ

سحر
نظر خود را در تاریخ ۱۲:۴۴:۱۰ ۱۳۹۶/۰۴/۰۴ ارسال کرده

سلام وخسته نباشید مثل همیشه قوی مطالب خوب واموزنده

سامان اسماعیلی
نظر خود را در تاریخ ۱۳:۲۳:۴۰ ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ ارسال کرده

از زحمات با ارزش تون، نهایت سپاسگزاری رو دارم

سامان اسماعیلی
نظر خود را در تاریخ ۱۴:۴۰:۵۳ ۱۳۹۶/۱۱/۱۴ ارسال کرده

بسیار سپاسگزارم

نظرتان را برای ما بنویسید....
انصراف
ارسال دیدگاه و نظر شما