۴۳۰۷۲ ۰۲۱

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین ، بیز مبتکر بازاریابی شبکه ای نوین

بیز همیشه یک گام جلو تر

نکات شبکه سازی برای برقراری ارتباط موفق

در تمام طول تاریخ درآمدهای هنگفت از آنِ افرادی بوده اند که اولین موفقیت آنها برآمده از آشنایی با دوستِ یکی از دوستانشان بوده است. مدت ها قبل از ورود کامپیوتر و اینترنت روش دیگری برای برقراری ارتباط در کسب و کار وجود داشت— شبکه سازی .

 

 

 شما می توانید با شبکه سازی با دیگران فرصت های تازه ای را به روی خود باز کرده و روابطی بسازید که ممکن است منجر به موفقیت نهایی شما شوند.

کسب و کار یک هنر برپایه روابط و احساسات انسانی است و برای توسعه معنادار روابط خود باید از پشت کامپیوتر بلندشده و بدنبال انجام مکالمات معنادار، پشتیبانی و معرفی ها باشید.

چند نکته درباره شبکه سازی کارآمد:

 • علنا با دیگران ارتباط برقرار کنید:

 

 • بخاطر کاری که انجام می دهید به خودتان افتخار کنید و در صحبت کردن با دیگران درباره خودتان و کسب و کارتان تردید نکنید، اما نباید صرفا روی خودتان تمرکز کنید. با دیگران وارد مکالمه شوید و به آنها اجازه دهید درباره خودشان صحبت کنند. زمانیکه نقاط اشتراک بین خود را شناسایی کردید از آن برای تداوم مکالمه استفاده کنید.

 • دیده شوید:

 

 • در جلسات و گروه ها شرکت کنید. همه این برنامه افرادی را دور هم جمع می کنند که طرزفکر مشابه دارند و شما می توانید با دیگران شبکه بسازید . انجمن های بازرگانی و گروه های حامی کسب و کارهای محلی بهترین روش برای شروع شبکه سازی هستید.

 • حتما در این برنامه ها شرکت کرده و در گروه های خود فعال باشید. همیشه آنجا حاضر باشید تا دیگران شما را ببینند و با آنها فعالیت و گفتگوی مشترک داشته باشید.

 

 • در زمینه خود متخصص باشید:

 

 

 • قراردادن خودتان در جایگاه یک متخصص در یک حوزه کاری برای شما شهرت به ارمغان می آورد. به این ترتیب، شبکه سازی ساده تر خواهد بود چون دیگران همواره در جستجوی شما هستند تا با شما صحبت کنند چون در یک موضوع خاص تخصص دارید.

 • بدهید تا بگیرید: این جمله اصلی ترین تاثیر را در بینش بازاریابی دارد. تا می توانید به دیگران توصیه کرده و در دستیابی به اهدافشان به آنها کمک کنید. مقاله بنویسید و در یک وبلاگ مطلب بگذارید تا اعتبار خود بعنوان یک متخصص را نشان دهید و اطلاعات خود را رایگان ارائه کنید.

 

 • یک فایل تماس آماده کنید:

 

 

 •  شبکه سازی یعنی توسعه سیستم ها. شما باید برای نگهداری اطلاعات تماس خود یک سیستم شامل اطلاعات کلی و اطلاعات شخصی افراد و کارهایی که انجام می دهند داشته باشید.

 

 • یک سیستم پیگیری تعبیه کنید:

 

 

 • پیگیری در شبکه سازی اهمیت بسیاری دارد. حتما یک سیستم تعبیه کنید که در آن پیگیری روابط شما بصورت خودکار انجام شود. نکته کلیدی در اینجا توسعه روابط است و پیگیری بخش اصلی شبکه سازی است که به شما اجازه می دهد جلسات بعدی و مباحثات خود را برنامه ریزی کرده و اهداف خود را توسعه دهید.

 

 • بین دیگران رابطه ایجاد کنید:

 

 • یک فرد حرفه ای تمام تلاش خود را بکار می بندد تا شبکه های خود را گسترش داده و به افراد دیگر کمک می کند تا در آن شبکه با هم آشنا شده و بهتر با هم کار کنند. پس نگاهی به شبکه خود انداخته و نیازها و چالش های افراد حاضر در آن را شناسایی کنید. با اینکار می توانید افراد مختلف در شبکه خود را با هم آشنا کرده و بدون توقع نتیجه فردی در رسیدن به اهدافشان به آنها کمک کنید.

شبکه سازی در کسب و کار موفق اهمیت بسیاری داشته و بارها و بارها اثبات شده که یک عامل تسریع کننده در معاملات موفقیت آمیز است.

 

 نکته کلیدی در شبکه سازی موفق تداوم عملکرد در خدمت دیگران و اصالت بخشیدن به ارتباطات با دیگران است.

 

اگر فقط به فکر خودتان و بدنبال اهداف شخصی خود باشید دیگران فورا متوجه می شوند اما اگر حقیقتا از کاری که انجام می دهید لذت برده و اصیل باشید به یک بازاریاب موفق تبدیل خواهید شد.


 

>>>>>>>>> اينفوگرافيک

 


 

منبع : nasp.com

 

ترجمه و ويراست توسط گروه آموزشي بـــــيز مــــگ

 


 
 
۵ رای تا کنون
۰

نظرات در رابطه با : نکات شبکه سازی برای برقراری ارتباط موفق


نظرتان را برای ما بنویسید....
انصراف
ارسال دیدگاه و نظر شما