۴۳۰۷۲ ۰۲۱

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین ، بیز مبتکر بازاریابی شبکه ای نوین

بیز همیشه یک گام جلو تر

چرا شبکه سازی در کار فروش اهمیت بسیاری دارد؟

یک اصطلاح معروف در کسب و کار هست که می گوید اگر شبکه سازی نکنید انگار اصلا کار نکرده اید، و این قانون در بخش فروش کاملا درست است

. شاید بهترین فروشنده دنیا باشید اما بدون توسعه روابط از طریق شبکه سازی موفقیت شما عمر طولانی نخواهد داشت.

 

 

اگر شما یا افرادتان شبکه سازی  نمی کنید توصیه می کنم از همین حالا شروع کنید. به برنامه هایی که در حوزه کاری تان برگزار می شوند نگاهی انداخته و یکی را انتخاب کنیئ. مثلا شاید یک برنامه صبحانه شبکه سازی باشد، یا یک ناهار یا عصرانه— هر چه که باشد، موردی که بیشتر از همه برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

حالا بیایید با هم ببینیم چرا شبکه سازی سودمند است و برای تیم شما مزایای بسیاری خواهد داشت.

 

1 نام خود را به همه بشناسانید:

 

 

 افزایش احتمال دیده شدن شما و نام برندتان اهمیت بسیاری دارد. با اینکار دیگران نه تنها نام شما را بخاطر می سپارند، بلکه کسب و کار شما و منابعی که پیشنهاد می کنید را هم به یاد نگه می دارند. شهرت شما افزایش می یابد، دانش، تخصص و دیگر ویژگی های مثبت تان هم خیلی سریع سر زبان ها می افتد.

 

2 شناخت:

 با کمک شبکه سازی می توانید شناخت بیشتری از صنایع و ساختار شهری که در آن کار می کنید بدست بیاورید. با افزایش شناخت می فهمید که بازیگران اصلی صنعت شما چه کسانی هستند و با برنامه ها و شراکت های آنها آشنا می شوید. اگر می خواهید گام بعدی کسب و کار خود را برنامه ریزی کنید این شناخت کمک زیادی به شما می کند.

 

3 تاثیرگذاری مثبت:

 

 

 روح و ذهن شما تحت تاثیر افرادی قرار دارد که اطراف شما هستند و با آنها در یک حلقه جای گرفته اید. حالا اگر با این افراد اهداف مشترک داشته باشید می توانید تجارب خود را با هم در میان گذاشته و از هم درس های تازه ای یاد بگیرید. این تاثیرگذاری در کسب و کار قدرت بسیاری دارد.

 

4 مشتریان احتمالی و ارجاعی:

 

 وقتی از چهره های دائمی برنامه های شبکه سازی در حوزه کاری خود باشید مشتریان احتمالی جدید خود به خود جذب شما می شوند. ایجاد یک رابطه کسب و کار می تواند سکوی پرشی برای ایجاد و پرورش یک رابطه دیگر باشد.

 

5 فرصت ها:

 

 

 حتما شما هم شنیده اید که "مهم نیست چه می دانید، مهم این است که چه کسی را می شناسید". وقتی در کار شبکه سازی به یک حرفه ای تبدیل می شوید افراد زیادی را می شناسید و خودتان به یک "رابط" تبدیل می شوید. مثلا می توانید کسی را به یک طراح وب خوب یا یک حسابدار فوق العاده معرفی کنید یا مکانی برای تمرین های تیم سازی پیشنهاد کنید. حالا دیگران برای کمک گرفتن سراغ شما می آیند و در عوض شما هم افرادی با مهارت های بالا را معرفی می کنید. در عوض آنها هم کسب و کار شما را به دیگران پیشنهاد می کنند. به این ترتیب، شهرت شما سر به فلک می کشد!

 

6 رضایتمندی:

 

 

 این یکی از مهمترین قسمت های شبکه سازی است. اگر به آن پایبند بمانید شغل شما سه بُعدی می شود. شما درحال توسعه روابط دوستی هستید، ارتباطات کسب و کارتان را گسترش می دهید، از دیگران مشورت گرفته و به آنها مشاوره می دهید، به دیگران کمک می کنید، بعنوان یک فرد شکوفا شده و چیزهای زیادی یاد می گیرید. با شبکه سازی دیگر شغلتان را یک کار 8 ساعته نمی بینید و دیدگاه کل گرایانه ای از آنچه انجام می دهید بدست می آورید.

شاید شبکه سازی کار سختی بنظر برسد— اما به بخشی از زندگی کاری شما تبدیل شده و به اشکال مختلف به توسعه آن کمک می کند. از همین امروز شروع کنید— یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای آینده تیمتان تان انجام دهید!


 

>>>>>>>>> اينفوگرافيک

 


 

منبع : sales-initiative.com

 

ترجمه و ويراست توسط گروه آموزشي بـــــيز مــــگ

 


 
 
۳ رای تا کنون
۰

نظرات در رابطه با : چرا شبکه سازی در کار فروش اهمیت بسیاری دارد؟


نظرتان را برای ما بنویسید....
انصراف
ارسال دیدگاه و نظر شما