۴۳۰۷۲ ۰۲۱

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین ، بیز مبتکر بازاریابی شبکه ای نوین

بیز همیشه یک گام جلو تر

چرا هاگ گانودرما برای رشد این گیاه و سلامت انسان حائزاهمیت است؟

گانودرما چگونه رشد کرده و خود را تکثير مي کند؟ اهميت هاگ هاي گانودرما براي انسان در چيست؟

 

هر سال تابستان و پاييز که ميوه گانودرما مي رسد، چيزي شبيه دود از اين قارچ بلند مي شود. در واقع، اين گياه در حال آزاد کردن پودر هاگ هاي خود براي توليدمثل و ادامه حيات است.

اين هاگ ها که با کمک باد به اينسو و آنسو مي روند در نهايت روي خاکسترها و خاک به زمين مي نشينند. تنها تعداد اندکي از اين هاگ هاي خوش شانس به جنگل و تنه هاي چوبي درختان راه مي يابند تا مادري آنها را بکنند.

 

از هاگ تا حيات کامل

 

هاگ گانودرما بسرعت هيفا يا نخينه اوليه را شکل مي دهند. اين هيفا درست مانند تخمک و اسپرم در انسان عمل مي کند؛ يک موجود زنده کامل نبوده و بسيار ضعيف است.

هيفاي ابتدايي بايد يک هيفاي ديگر از نوع خود پيدا کند تا فرايند باروري به هيفاي ثانويه و رشد نورمال تکنيل شود. اين فرايند شبيه تخمک ماده اي است که بعد از لقاح با اسپرم به شکل موجود زنده درمي آيد.

هيفاي ثانويه روي چوب تنه درخت آنزيم هيدرولاز ترشح مي کند. اين آنزيم قابليت تجزيه بسيار بالايي دارد.

هيدرولاز مي تواند بعد از تجزيه فيبر و ايجاد موادمغذي لازم براي رشد خود آن را جذب کند.

تا زماني که موادمغذي روي تنها درخت کافي باشد، هيفاي ثانويه سال هاي سال، حتي تا چند صد سال، به زندگي خود ادامه مي دهد. اراده قوي هيفا نشان داده که مي تواند بر شرايط سخت مانند رطوبت و ديگر عفونت هاي ويروسي غلبه کند.

در واقع، توانايي گانودرما براي مبارزه با بيماري ها، حشرات و ديگر فاکتورهاي زيان آور در ميان ديگر گونه هاي باسيدوميست ها فوق العاده است.

 

شکل گيري قارچ

 

زماني که هيفا همه موادمغذي را مصرف کرده و شرايط آب و هوايي ديگر اجازه رشد پيوسته آن را ندهد، براي توليدمثل خود راهي مي يابد. بعضي از هيفاها روي سطح تقسيم شده و خود را تکثير مي کنند. و در نهايت قارچ از دل آنها بيرون مي آيد.

بعد از رشد بدنه قارچ، باسيديوم هاي زيادي روي آن ايجاد مي شوند که همان حامل هاي هاگ هستند.

 

 

 

ابتدا دو هسته درون باسيديوم با هم ترکيب شده و يک هسته مي سازند. سپس، اين هسته تقسيم مي شود تا چهار هسته کوچک ساخته شود. در نهايت، باسيديوم هاگ گانودرماي رسيده را از بدنه ميوه آن خارج مي کند.

نسل جديد هاگ گانودرما توليد شده و در چرخه اي خود را تکرار مي کند.

 

پادشاه بدون تاج

 

 

گانودرما اين چنين در محيط جنگلي گرم و مرطوب دوام مي آورد. اين گياه سرسبزتذين مکان ها را رها کرده و ترجيح مي دهد روي پوسته درحال فساد درختان خانه ساخته و همه را به شگفتي وا دارد.

گانودرما سفير ميان انسان و مام طبيعت است. اين گياه پادشاه بدون تاج پادشاهي ميست هاست و در سلامت انسان نقش بسيار مهمي دارد.

ديگر اعضاي خانواده باسيدوميست ها مانند قارچ هاي معمولي و ترملا (قارچ لرزان) هم روي فيبر چوبي زندگي مي کنند. اين قارچ ها نيز به اشکال ديگر براي سلامت انسان مفيد هستند.

اين ويژگي مشترک اتفاقي نيست. در فرايند تقسيم روي فيبر چوبي، موادمغذي سودمند براي بدن انسان ايجاد مي شوند.

مهمترين نکته اينجاست که نه تنها گانودرما روي فيبر چوبي تغذيه مي کند، بلکه بدنه ميوه آن هم در نهايت سخت و سفت مي شود. پلي ساکاريدها و تري ترپن هايي که در اين فرايند توليد مي شوند در بدن انسان وجود ندارند.

بعضي از اين مولفه ها بيواکتيو بوده و در تنظيم محيط داخلي و خارجي بدن انسان نيروبخش هاي مهمي محسوب مي شوند. و اين موادمغذي عمدتا در بدنه ميوه و هاگ گانودرما قرار دارند.

 

هاگ هاي ارزشمند گانودرما

 

ارزشمندترين قسمت اين قارچ هاگ آن است. اين هاگ حاوي سودمندين ترين عناصر براي سلامت انسان از جمله پلي ساکاريدها، اسيد گانودرما و مواد معدني است.

بااينحال، پوسته هاگ گانودرما سفت و سخت است. بدن انسان نمي تواند به راحتي آن را هضم کند. به همين خاطر بايد براي شکستن پوسته هاگ و بيرون آوردن عصاره آن از يک تکنيک مناسب استفاده کرد.

وجود پودر هاگ به روش کشت اين قارچ بستگي دارد. انواع مختلف الگوهاي رشد گانودرماي متفاوتي از نظر کيفيت به بار مي دهد. سه روش کشت کلي براي گانودرما عبارتند از رشد طبيعي، بسته بندي وکيوم و کشت روي تنها درختان.


    دانلود فايل پاورپوينت


    دانلود فايل پي دي اف


 
 
۱۷ رای تا کنون
۱۷

نظرات در رابطه با : چرا هاگ گانودرما برای رشد این گیاه و سلامت انسان حائزاهمیت است؟


نظرتان را برای ما بنویسید....
انصراف
ارسال دیدگاه و نظر شما