۴۳۰۷۲ ۰۲۱

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین ، بیز مبتکر بازاریابی شبکه ای نوین

بیز همیشه یک گام جلو تر

10 دلیل انتخاب بازاریابی شبکه ای در میان بانوان

در طول 10 سال گذشته، بانوان بسياري دنياي شرکتي را رها کرده و کسب و کار خودشان را راه مي اندازند.

بنا به گزارش وزارت بازرگاني ايالات متحده، تعداد بانواني که کسب و کار خودشان را دارند بين 1997 تا 2007 ميزان 44 درصد افزايش داشته که سرعت رشد آن دوبرابر ميزان مرداني است که کسب و کار خود را راه انداخته اند.

با توجه به وضعيت اقتصاد امروز و تعداد زياد بانواني که از کار اخراج شده اند، بانوان بيشتر از گذشته شغل هاي سنتي را رها کرده و کسب و کار خودشان را در خانه شروع مي کنند.

 

بانوان حرفه اي براي تصميم گيري درباره شروع کسب و کار خودشان گزينه هاي زيادي دارند— اما بيشتر آنها به بازاريابي شبکه اي و شرکت هاي فروش مستقيم بعنوان مسير شغلي جديدشان نگاهي جدي دارند. اين جاذبه از کجا مي آيد؟

دلايل بسياري وجود دارند، و اگر شما هم مايليد يکي از اين بانوان را وارد تيم خود کنيد بهتر است بدانيد چه چيزهايي به آنها انگيزه مي دهد و دقت کنيد که در گفتگوهاي اوليه روي کدام مزايا تاکيد کنيد!

در اينجا 10 دليل اصلي بانوان براي ترک دنياي شرکتي و ورود به بازاريابي شبکه اي و فروش مستقيم را مي بينيد:

 

1. خسته از کار سخت شرکتي.

 

 

در دهه هاي 70 و 80، بسياري از بانوان عاشق استقلال تازه يافته خود و فرصت کت و شلوار پوشيدن و رانندگي کردن تا دفاتر اداره شان بودند.

 

 

اما دخترهاي زيرک امروزي ترجيح مي دهند لباس راحت يوگا پوشيده و با دوستانشان معاشرت کنند.

 

 

بانوان حرفه اي بجاي مسامحه با سياست هاي اداري و سقف شيشه اي عاشق اين فرصت هستند که رئيس خودشان باشند، خودشان درباره زمانبندي کارهايشان تصميم بگيرند، و درآمد سالانه آنها هيچ محدوديتي نداشته باشد.

 

 

 

 

2. نياز به موازنه بيشتر کار-زندگي.

 

براي اغلب بانوان، رقابت در دنياي شرکتي به معناي قرباني کردن چيزهاي ديگر است، که دشوارترين آنها حفظ تعادل و موازنه در زندگي شان است.

 

 

از آنجا که بسياري از بانوان در تلاشند به يک کارمند عالي، مادر عالي، همسر عالي، و غيره تبديل شوند، اکثر آنها تنش و استرس بسياري را تجربه کرده و از پا مي افتند.

 

 

داشتن کنترل بيشتر روي زمانبندي کارها و زمان بيشتر براي خودشان يا خانواده شان يکي از قوي ترين انگيزه هاي بانوان براي شروع کسب و کار بازاريابي شبکه اي است.

 

 

آنها عاشق اين ايده هستند که بتوانند در مسابقات فوتبال فرزندانشان حاضر باشند يا از يک زنگ تفريح کوتاه بين تماس با مشتريان براي نفس تازه کردن در کلاس يوگا استفاده کنند.

 

 

بازاريابي شبکه اي يکي از همين فرصت هاي معدود است که بانوان در آن حقيقتا مي توانند همه چيز داشته باشند— يک درآمد عالي و درعين حال يک زندگي باکيفيت.

 

 

 

 

3. کار بعنوان يک عضو تيم.

 

 

اغلب بانوان شاغل در محيط هاي تيمي کار کرده اند، پس ايده ترک کردن چنين محيطي و شروع يک کسب و کار تنهايي کمي آنها را مي ترساند. (تنهايي بيش از حد...نکته دومي که به آن فکر مي کنيد، با خودتان حرف مي زنيد و به اشتون کوچر توئيت مي دهيد!)

 

 

بازاريابي شبکه اي و فروش مستقيم ترکيب فوق العاده اي ايجاد کرده که بانوان مي توانند در آن کسب و کار خودشان را بسازند و در عين حال از فرصت پشتيباني و همکاري ديگران بهره مند شوند.

 

 

 

 

4. فرصت انتخاب اعضاي تيم.

 

 

 

بسياري از بانوان حرفه اي تجربه سر و کله زدن با رئيس هاي بداخلاق و همکاران آدم فروش را دارند.

 

 

شايد يکي از فريبنده ترين ايده ها براي شروع کار در فروش مستقيم دامنه گسترده انتخاب ها باشد. شما براي انتخاب همکاران خود (چه يک مشتري جديد باشد يا يک شريک کسب و کار جديد) حرف آخر را مي زنيد.

 

 

هيچوقت لازم نيست به اجبار با آقاي فلاني جلسه بگذاريد يا به خانم بهماني گزارش بدهيد.

 

 

 

 

5. ضرورت و امنيت.

 

 

 

بياييد واقع بين باشيم:

 

همه بانواني که کسب و کار خودشان را شروع مي کنند دليل آنها اين نيست که انتخاب اول شان بوده.

اکثر کساني که در شرايط اقتصادي بد امروزي از شغل خود اخراج شده اند بانوان هستند، و با کاهش شانس يافتن شغل جديد، خوداشتغالي تنها گزينه براي خيلي از افراد محسوب مي شود.

بااينحال، وقتي بانوان شوک اوليه يک تغيير شکل پيش بيني نشده را پشت سر مي گذارند، بسياري از آنها خوشحال هستند که در مسير بهتري قدم گذاشته اند که لازم نيست طي آن نگران اتفاقات غيرمنتظره ديگري باشند.

 

6. هزينه هاي پايين استارت آپ و مخارج ماهيانه.

 

 

هزينه هاي استارت آپ در اغلب کسب و کارها براي بانوان يک مانع جدي محسوب مي شود.

 

 

اگر بخواهيد يک فروشگاه خرده فروشي واقعي باز کنيد بايد سرمايه لازم براي اجاره، خريد موجودي و تبليغات را داشته باشيد.

 

 

اگر همه کارها طبق برنامه پيش نرود روي سرمايه بزرگي ريسک کرده ايد. اما در بازاريابي شبکه اي، هزينه هاي استارت آپ حداقل بوده و مخارج کلي در ماه پايين است.

 

 

حتي اينترنت هم بسياري از اين هزينه ها را کاهش داده است؛ ديگر لازم نيست گاراژ خود را با محصولات پر کنيد. مشتريان، از هر کجاي دنيا، مي توانند مستقيما از شرکت خريد کنند بدون آنکه لازم باشد شما پول خود را از پيش خرج کنيد.

 

 

 

 

7. پاداش و محرک هاي جذاب.

 

 

برخلاف بسياري از شرکت ها، شرکت هاي بازاريابي شبکه براي به رسميت شناختن و پاداش دادن به بازارياب هاي خود تلاش زيادي مي کنند. آنها به شما و نقش شما اهميت داده و از ابراز آن هراسي ندارند.

 

 

در تمامي سطوح پيشرفت کسب و کار محرک هاي لازم را ارائه مي کنند— و همه بانوان دوست دارند در پول نقد، جواهرات، سفرهاي هيجان انگيز و حتي اتومبيل هاي جديد غرق شوند.

 

 

 

 

8. خداحافظ سقف شيشه اي.

 

 

غم انگيز است، اما حقيقت دارد: هنوز بانوان در بسياري از مشاغل حقوق کمتري از همکاران مردِ خود در همان سطح دريافت مي کنند.

 

 

بااينکه در بسياري از حوزه ها پيشرفت قابل توجهي مشاهده شده، سقف شيشه اي معروف هنوز وجود دارد، حتي در آمريکا.

 

 

بازاريابي شبکه اي و فروش مستقيم يک زمين بازي کاملا عادلانه است که در آن تبعيض جنسيتي در ميزان درآمد افراد نقشي ندارد.

 

 

82 درصد فعالان اين حرفه را بانوان تشکيل مي دهند، تعداد زيادي از آنها به درجات بالايي رسيده اند، درآمدهاي سالانه شش تا هفت رقمي دارند، و به الگويي براي روش جديد ثروت زايي براي بانوان در سرتاسر جهان تبديل شده اند.

 

 

 

 

9. آزاد کردن وقت.

 

 

 

بازاريابي شبکه اي يکي از معدود مدل هاي کسب و کار است که بانوان در آن از چيزي لذت مي برند که تابحال آنقدر به آن نزديک نبوده اند؛ زمان!

 

 

اين مدل بازاريابي شبکه اي نه تنها آزادي بيشتر در زمانبندي روزانه در اختيار بانوان قرار مي دهد، بلکه آزادي آنها براي تمام عمرشان هم تامين مي شود.

 

 

بانواني که قبلا شاغل بوده اند اما بعدا به بازاريابي شبکه اي/فروش مستقيم پيوسته اند در عرض دو تا پنج سال درآمد خود را افزايش داده و در عوض زمان آزاد بيشتري براي خودشان بدست آورده اند.

 

 

فرصت هاي کسب و کار معدودي وجود دارند که به اين شکل و با آزادي در زمان و سبک زندگي درآمد سريع و بالايي را در اختيار فعالان خود قرار دهند.

 

و بالاخره، شايد مهمترين اين دلايل...

 

 

 

10. با درآمد بالا همان کسي باشيد که مي خواهيد.

 

 

 

براي اغلب بانوان، کار کردن در دنياي شرکتي به معناي چک شدن بانوانگي آنها در درب شرکت و تبديل شدن به نسخه کوچکتري از آن چيزي است که واقعا هستند.

 

 

بانوان براي رقابت در کنار مردن ترغيب مي شوند که احساسات و عواطف خود را پنهان کنند و هميشه يک ماسک مصنوعي روي صورت بگذارند.

 

 

در نتيجه، بسياري از بانواني که در چنين محيط هايي کار مي کنند به هيچ وجه از شغل خود راضي نيستند.

 

 

در بازاريابي شبکه اي، شرايط تقريبا کاملا برعکس است.

 

 

مشخصه هاي بانوانه مورداستقبال قرار گرفته و حتي ترغيب مي شوند! اين مدل کسب و کار به دنبال ارزش گذاشتن به پرورش، پشتيباني، همکاري، و اصالت است— که همه آنها ويژگي هاي ذاتا بانوانه اي هستند.

 

 

هرچه بانوان بيشتري وارد اين کسب و کار شوند، بيش از گذشته موفق خواهند بود.

 

بانوان زيرک و باهوش در همه جاي دنيا به دنبال فرصتي براي فرار از شغل هاي مايوس کننده و ورود به يک مسير شغلي جديد و اميدوارکننده هستند.

جذب اين بانوان در تيم هوشمندانه ترين کاري است که انجام مي دهيد، و براي انجام اينکار بايد بدانيد که چه چيزي بيش از همه به آنها انگيزه مي دهد.

به آنها کمک کنيد متوجه شوند که کسب و کار شما فقط يک روش براي پول درآوردن نيست بلکه روشي براي تجربه توازن بيشتر، سپري کردن زمان بيشتر با خانواده، فرصت ايجاد تغيير، و موفق بودن بدون قرباني کردن خودشان در اين مسير است.

اگر چنين کاري را انجام دهيد، ترديد نکنيد که بسياري از اين بانوان جذب تيم شما شده و فرصت برد-برد براي همه فراهم خواهد شد.


 

>>>>>>>>> اینفوگرافیک

 


 

منبع : Netwoking Lab

 

ترجمه و ویراست توسط گروه آموزشی بـــــیز مــــگ

 


 
 
۱۸ رای تا کنون
۱۸

نظرات در رابطه با : 10 دلیل انتخاب بازاریابی شبکه ای در میان بانوان


مارال
نظر خود را در تاریخ ۱۰:۱۹:۲۴ ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ارسال کرده

بانوان تو همه کارها عالین تو این صنعت هم کم کم دارن پیشی میگیرن از اقایون

متین
نظر خود را در تاریخ ۱۱:۰۰:۲۸ ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ارسال کرده

به هوش و درایت بانوان باید احسنت گفت توی هر کاری که قدم بذارن موفق میشن

رضا
نظر خود را در تاریخ ۱۱:۰۱:۰۰ ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ارسال کرده

بسیار عالی و آموزنده ...تشکر

مریم
نظر خود را در تاریخ ۱۵:۰۹:۵۲ ۱۳۹۶/۰۵/۱۴ ارسال کرده

بانوان سرزمینمون کارشون همیشه بهتر بوده و موفقتر میشن با این مطالب اموزنده

majid
نظر خود را در تاریخ ۱۴:۴۴:۵۹ ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ارسال کرده

این مقاله شما انگیزه بانوان را مضاعف خواهد کرد ممنون از مطالب پر از انرژیتان

Ali
نظر خود را در تاریخ ۱۷:۳۹:۰۳ ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ارسال کرده

بانوان تو این کار خیلی موفقن دیدم که میگم

نظرتان را برای ما بنویسید....
انصراف
ارسال دیدگاه و نظر شما