۴۳۰۷۲ ۰۲۱

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین ، بیز مبتکر بازاریابی شبکه ای نوین

بیز همیشه یک گام جلو تر

5 اصل کليدي در يافتن راه بسوي بزرگترين موفقيت ها

موفقيت بزرگ خيلي خوب است، اما مانند هر چيز خوب ديگري به آساني بدست نمي آيد.

اگر شما هم مي خواهيد به موفقيت بزرگ دست پيدا کنيد بايد از منطقه آسايش خود بيرون آمده و با ايمان و باور قوي گام هاي بزرگ برداريد.

 

يک جمله معروف هست که مي گويد که رويايتان در زندگي شما را نمي ترساند، احتمالا در عمرتان به هيچ چيز بزرگي دست پيدا نخواهيد کرد.

اگر براي دستيابي به چيزهاي بزرگ رويا داريد، پس اين مقاله مخصوص خودتان است.

اميدوارم اين پنج اصل به هدايت شما در مسير درست کمک کرده و بتوانيد روياهاي خود را به واقعيت تبديل کنيد.

 

1. اهداف بلندپروازانه اما دست يافتني داشته باشيد

 

 

 

من شخصا بر اين باورم که هيچکس نمي تواند به موفقيت بزرگ دست يابد مگر آنکه صراحتا اهداف خود را تعريف کرده باشد.

 

تعيين هدف را مي توان تحت عنوان توانايي درست ديدن چيزها در لحظه و آگاهي از نقطه اي که مي خواهيد در آينده در آن باشيد توصيف کرد.

به همين خاطر بهتر است روياهاي بزرگ داشته باشيد و براي خود اهداف بلندپروازانه در نظر بگيريد.

بعلاوه، مهم است که اهدافتان دست يافتني باشند تا از تلاش براي آنها خسته و مايوس نشويد.

اگر توانستيد در اينکار موفق شويد، حتما در مسير درست موفقيت قرار داريد.

 

2. براي انجام کارهاي بزرگ اقدام کنيد

 

مارتين لوترکينگ مي گويد، "اگر نمي توانيد پرواز کنيد بدويد. اگر نمي توانيد بدويد راه برويد. اگر نمي توانيد راه برويد سينه خيز کنيد. مي خواهم بگويم به هر ترتيبي شده به مسيرتان ادامه دهيد". تعيين هدف کافي نيست. موفقيت هاي بزرگ از آنِ کساني نيستند که فقط براي خود هدف هاي بزرگ تعيين مي کنند، بلکه از آنِ کساني است که به اين اهداف دست پيدا مي کنند. بنابراين بايد بدانيد که جداي از تعيين هدف، بايد سيستمي داشته باشيد که به شما کمک کند در محدوده يک مهلت زماني به آن اهداف دست پيدا مي کنيد. اينکار را مي توانيد با تجزيه اهداف به اقدامات کوچک انجام دهيد که آنها را بصورت روزانه پياده مي کنيد. وقتي به يک هدف دست پيدا مي کنيد، به سراغ بعدي برويد. هر چه اهداف بيشتري بدست آوريد انگيزه بيشتري براي ادامه مسير خواهيد داشت.

 

3. آنچه باور داريد را بپذيريد، درباره آن صحبت کنيد و براي آن قدم برداريد

 

 

اگر مي خواهيد به چيزهاي بزرگ در زندگي دست پيدا کنيد بايد دروازه ذهنتان را به روي صداهاي دروني و بيروني ترديد و دودلي ببينيد. من متوجه شده ام که اگر روياي خيلي بزرگي داشته باشيد و بخواهيد بدانيد براي رسيدن به آن چقدر بايد تلاش کنيد اينکار کاملا غيرممکن بنظر مي رسد. آرزوهاي بزرگ هيچ ربطي به عمل و تفکر معمولي ندارند، بلکه بايد يک راه دراز و پرپيچ و خم را در پيش بگيريد. هميشه بايد به خودتان بگوييد که شدني است. هر چه بيشتر باور و ايمان خود را تقويت کنيد ترس از دلِ شما بيشتر بيرون مي رود و بالعکس. شما تنها کسي هستيد که مي توانيد حقيقتا براي رسيدن به موفقيت به خودتان انگيزه دهيد، هيچکس ديگري اينکار را براي شما انجام نمي دهد. حتي خواهر و برادرتان که به شما عشق مي ورزند خواهند گفت که با واقعيت روبه رو شده و ديگر مثل ديوانه ها رفتار نکنيد.

 

4-باشجاعت و صداقت عمل کنيد

 

 

مايکل آدو، يک تاجر و مولتي ميلياردر اهل غنا مي گويد، "ما تلاش مي کنيم افراد صادقي باشيم، اما آيا قابل اعتماد هستيم؟" صداقت و درستي (چه در جايگاه کارمندي و چه در جايگاه کارفرمايي) اهميت بسياري دارد. حوزه هاي مختلفي براي صداقت وجود دارد اما من ترجيح مي دهم آن را در دو مفهوم کل و تفکيک شده در نظر بگيرم. ما بايد خودمان را مسئول بدانيم. ما بايد ارزش هاي صادقانه و اخلاقيات را پرورش دهيم. شکسپير در اينباره مي گويد، "با خودت روراست باش". من از روي تجربه دريافته ام که وقتي راستي و درستي وجود داشته باشد شجاعت هم از راه مي رسد، چون اطمينان داريد که گفتار و کردار شما هيچ نقصي ندارند.

 

5. روي همه اعمال خود نظارت داشته باشيد

 

هر اقدام پيامدهايي دارد و نبايد اهميت آنها را فراموش کرد. پس توصيه مي کنم قبل و بعد از انجام هر کاري اقدامات خود را ارزيابي کنيد تا ببينيد دقيقا چه تاثيري روي زندگي و موفق شما دارند. پس فراموش نکنيد که همه چيز اهميت دارد و تک تک کارهاي شما پيامدهايي دارند.
 


 

>>>>>>>>> اينفوگرافيک

 


 

منبع : lifehack

 

ترجمه و ويراست توسط گروه آموزشي بـــــيز مــــگ

 


 
 
۶ رای تا کنون
۰

نظرات در رابطه با : 5 اصل کليدي در يافتن راه بسوي بزرگترين موفقيت ها


عباسی
نظر خود را در تاریخ ۱۸:۰۸:۴۳ ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ ارسال کرده

مطالب بسیار خوب و اموزنده ای دارید اگر امکانش هست اطلاعات تخصصی در مورد محصولات بیتر بزارید ممنون از شما ❤️

BIZMAG_ADMIN
نظر خود را در تاریخ ۱۲:۲۸:۵۳ ۱۳۹۷/۰۳/۲۹ ارسال کرده

حتما دوست عزیز

نظرتان را برای ما بنویسید....
انصراف
ارسال دیدگاه و نظر شما