۴۳۰۷۲ ۰۲۱

شرکت بازاریابان ایرانیان زمین ، بیز مبتکر بازاریابی شبکه ای نوین

بیز همیشه یک گام جلو تر

6 نکته برای جاری شدن رود خلاقیت

وقتی برای طوفان فکری با تیم خود یک جلسه برگزار می کنید و منتظر جاری شدن خلاقیت می مانید – انگار هیچ چیز به ذهنتان نمی رسد. وقتی برای رسیدن به یک ایده خلاقانه ذهن خود را تحت فشار می گذارید دقیقا همین اتفاق می افتد.

اما اگر بتوانید طرزفکر و ذهنیت خود را تغییر داده و در مکان هایی که انتظار ندارید دنبال منبع الهام بگردید از ایده هایی که به ذهنتان می رسند شگفت زده خواهید شد.

 

 

شش کارآفرین روش های ساده خود را برای تحریک تفکر خلاقانه را با شما درمیان گذاشته اند.

 

از منابع بیرون دنبال الهام باشید.

 

 

وقتی احساس می کنید که دیگر ایده هایتان به ته رسیده اند، با نگاه کردن به فرای برند خود می توانید منبع الهام پروژه های بعدی را بیابید. دالیا مک فی، مدیرعامل برند پوشاک DALIA MACPHEE، برای تحریک چشمه خلاقیت خود در مُد و عکاسی سراغ بزرگان این حرفه می رود.

او می گوید، "چند سال قبل می خواستیم برای جدیدتر کالکشن خود یک کمپین مُد جدید راه بیاندازیم. من پیشنهاد دادم سراغ بهترین مُدها و عکسهای منتشرشده در طول 60 سال اخیر برویم. تماشای ایده های خلاقانه مشابه رود خلاقیت ما را هم جاری کرد و در پایان همه حداقل سه ایده خوب روی میز گذاشتند".

 

جریان خونتان را به حرکت دربیاورید.

 

 

دِرِک رابینسون، موسس و مدیرعامل آژانس بازاریابی دیجیتال Top Notch Dezigne، می داند که ثابت و بیحرکت ماندن قاتل کارآیی است خصوصا زمانی که چشمه خلاقیتتان خشک شده است.

اگر به خودتان زنگ تفریح بدهید و فعالیت بدنی داشته باشید می بینید که خلاقیت مهمترین نتیجه آن خواهد بود.

 

رابینسون می گوید، "من فورا از کارم سراغ هر فعالیت فیزیکی خسته کننده ای می روم. چند ماه قبل، در یک جلسه طوفان فکری با تیم طراحی وب ذهنم قادر نبود فراتر از ایده ابتدایی برود. دو مایل دویدن در میان روز همه اطرافیانم را متعجب کرده بود، اما وقتی برگشتم انرژی و انگیزه زیادی برای شروع دوباره داشتم. چند دست تنیس هم همین تاثیر را برجای می گذارد".

 

ایده ها را محدود نکنید.

 

 

بِن لندیس، موسس و مدیرعامل شرکت شتاب دهنده رشد اجتماعی Fanbase می گوید:

 "بنظرم  بن بست ذهنی باعث می شود از ایده هایم دور شده یا به آنها تردید کنم". وقتی ذهنتان را یکجا با همه ایده ها پُر می کنید، چه خوب و چه بد، مطمئنا یک جایی مجبور می شوید آنها را تخلیه کنید.

 

او در ادامه اضافه می کند، "وقتی در یک جلسه طوفان فکری و تبادل اندیشه هستم یک قانون داریم که می گوید همه ایده ها خوب هستند.

 این قانون همیشه درست نیست، اما اگر بدون ترس از قضاوت هر چیزی را به زبان بیاورید ایده های بیشتری به ذهنتان خطور می کند. ما همه ایده ها را یادداشت می کنیم، و بعد روی بهترینها کار می کنیم".

 

محیط اطراف خود را مرتب نگه دارید.

گاهی داشتنِ یک ذهن آزاد صرفا نیازمند حضور در یک محیط منظم و مرتب است.

 جراد اچیتون، یکی از موسسان شرکت WPForms می گوید که یک محیط تمیز و آرام بستر لازم برای ظهور ایده های خلاقانه را فراهم می کند.

او در اینباره می گوید، "وقتی محیط اطرافم منظم و آرام است در بالاترین سطح خلاقیت قرار دارم. اگر در محیط اطراف مولفه های طبیعی و پنجره های بزرگ وجود داشته باشد، کف دفتر کار کفپوش چوبی داشته باشد یا بالکن داشته باشم به جریان خلاقیت کمک زیادی می شود. وقتی محیط بیرون عاری از هرگونه آشفتگی و بی نظمی باشد ذهنم فضای بیشتری برای ایده های خلاقانه خواهد داشت".

 

محیط خود را تغییر دهید.

 

 

اگر نمی توانید در دفتر کارتان مولفه های  طبیعی داشته باشید بهتر است کمی بیرون از این محیط قدم بزنید.

 متیو کاپالا، مدیرعامل آژانس بازاریابی Alphametic می داند که خیابانهای پرشور و شلوغ بیشتر از دیوارهای سفید اتاق کنفرانس به خلاقیت ذهن کمک می کنند.

او می گوید، "مواجهه با مقاومت در طول جلسات تعیین استراتژی طبیعی است، خصوصا در دنیای سئو. گاهی یافتن بستر خلاقانه و بازگشت به جریان خلاقیت بسادگی یک پیاده روی کوتاه است. دفتر کار ما در منطقه هنری میامی است، و هنرهای خیابانی یکی از دلایلی است که ما این منطقه را برای کار انتخاب کردیم. کسب خلاقیت با کمک محیط نبض خلاقیت را پرانرژی و پیوسته نگه می دارد".

واژه "اما" را حذف کنید.

 

 

جِن براون، موسس و مدیرهنری برنامه آموزشی The Engaging Educator، می گوید، "همه ما در چیزهایی که نمی توانیم انجام دهیم یا نتیجه نمی دهند گرفتار شده ایم. اما اگر در طول جلسات طوفان فکری و تبادل اندیشه نیمه پر لیوان را نگاه کنید ایده ها هم مثبت می شوند.

واژه "اما" در ذهن همه ما مانند یک سد عمل می کند. با حذف "اما" و جایگزین کردن آن با "آره" دروازه احتمالات را به روی خود گشوده و ایده سازی بی نهایت می شود.

ما برای یکی از مشتریان از یک دکمه "اما" استفاده کردیم – هر بار که کسی در طول جلسه می گفت "اما"، آن دکمه را فشار می دادیم. همین کار باعث شد تا این عادت خیلی زود از بین برود".


 

منبع : inc.com

 

ترجمه و ويراست توسط گروه آموزشي بـــــيز مــــگ

 


 
 
۳ رای تا کنون
۰

نظرات در رابطه با : 6 نکته برای جاری شدن رود خلاقیت


نظرتان را برای ما بنویسید....
انصراف
ارسال دیدگاه و نظر شما