از خود برون آی

میلیون ها نفر از مردم در مورد موفقیت و ثروتمند شدن ، فقط « فکر » می کنند و هزاران نفر موفقیت و ثروتمند شدن را تجسم یا تصور می کنند . من تقریبا هر روز تمرین تصویر ذهنی انجام می دهم ، ولی هنوز در حال انجام تصویر ذهنی ، یک کیسه پول از بالا روی سرم نیفتاده است ! حدس می زنم من از آن آدمهای بدشانسی هستم که برای موفق شدن باید یک کاری را انجام دهم . تجسم ها یا تصورات ابزارهای جالبی هستند ، اما تا آنجا که می توانم به شما بگویم ، هیچ کدام از آنها سر خود موفقیت را به دنیای حقیقی شما نخواهند آورد .

در دنیای واقعی باید دست به « اقدام» بزنیم . چرا اقدام آنقدر مهم است ؟ اجازه بدهید فرایند تجلی دادن خواسته ها را بررسی کنیم : افکار باعث بروز احساسات ، احساسات باعث بروز اعمال و اعمال منجر به بروز نتایج می شوند.

به افکار و احساسات خود نگاه کنید . آیا آنها بخشی از دنیای درونی هستند ، یا دنیای بیرونی ؟ دنیای درونی . حالا به نتایج نگاه کنیم . آیا آنها از دنیای درونی هستند یا دنیای بیرونی ؟ دنیای بیرونی . یعنی این که :

اقدام و عمل « پلی » است بین دنیای درون و دنیای بیرون

پس اگر اقدام کردن این همه مهم است ، چه عاملی از دست زدن به اقدامات که ما می دانیم به انجام آنها نیازمندیم ، جلوگیری می کند ؟ ترس .

ترس ، شک و اضطراب بزرگترین موانع نه تنها بر سر راه موفقیت ، بلکه بر سر راه شادی و نشاط هستند . بنابراین ، یکی از بزرگترین اختلافات بین انسان های موفق و انسان های ناموفق این است که انسان های موفق علی رغم ترسی که دارند تمایل به عمل کردن نیز دارند . اما انسان های ماموفق به ترس اجازه می دهند که آنها را متوقف کند .

« سوزان جفرز » در این مورد کتاب جالبی را نوشته با عنوان : «ترس را تجربه کنید و در هر صورت آن را انجام دهید .» بزرگترین اشتباهی را که بسیاری از مردم می کنند ، این است که منتظر احساس ترس می مانند ، قبل از آنکه بخواهند دست به اقدام بزنند و آن را کاهش داده یا برطرف کنند . چنین آدم هایی معمولاً برای همیشه منتظر می مانند .

واجب است درک شود که لازم نیست به منظور نیل به موفقیت سعی کنیم که از دست ترس خلاص شویم . انسان های موفق هم ترس ، تردید و نگرانی دارند ، اما اجازه نمی دهند که این احساسات آنها را متوقف کند . ناموفق ها ترس ، تردید و نگرانی دارند ، اما اجازه می دهند که این احساسات آن ها را متوقف کند.

چون ما ساخته عادت هایمان هستیم ، نیاز داریم که علی رغم وجود ترس ، شک ، نگرانی ، تردید ، عدم اطمینان ، ناراحتی و حتی هنگامی که خُلق ما برای عمل کردن جور نیست ، دست به اقدام بزنیم .

موفق شدن همیشه راحت نیست و همیشه هم آسان نیست . در حقیقت موفق شدن می تواند نسبتاً سخت باشد .  فرزانه ای فهیم می گوید :

اگر شما فقط آنچه را که آسان است بخواهید انجام دهید ،

زندگی سخت خواهد شد ، اما اگر کاری را که سخت است

بخواهید انجام دهید ، زندگی آسان  خواهد شد .

 انسان های موفق اعمال خود را بر اساس آنچه که آسان و راحت است قرار نمی دهند ؛ این نوع زندگی کردن مربوط به ناموفق ها است .

حالا که ما در مورد راحتی صحبت کردیم ، ناراحتی چطور ؟ چرا دست به اقدام زدن علی رغم ناراحت بودن این قدر مهم است ؟ چون « راحت » جایی است که الان در آن قرار دارید . اگر می خواهید به سمت جدیدی در زندگی خودتان حرکت کنید ، باید ناحیه راحتی خود را بشکنید و مواردی را تمرین کنید که راحت نیستید . اجازه دهید فرض کنیم که شما در حال حاضر در سطح پنجم زندگی هستید و می خواهید به سطح دهم زندگی بروید . سطح پنجم و زیر آن ، منطقۀ راحتی شماست ، اما سطح ششم و بالاتر ، خارج از حدوده بوده و در منطقۀ ناراحتی شما قرار دارد . یعنی برای رفتن از سطح پنجم به سطح دهم در زندگی ، باید شما از درون منطقه ناراحتی عبور کنید . ناموفق ها  نمی خواهند ناراحت باشند . به یاد داشته باشید که راحت بودن بزرگترین اولویت در زندگی آنهاست . اما اجازه بدهید رازی را که فقط انسان های موفق از آن باخبرند ، به شما بگویم : به راحت بودن بیش از اندازه بها داده شده است . راحت بودن ممکن است به شما احساس گرمی ، نرمی و امنیت بدهد ، اما به شما اجازه رشد کردن را نمی دهد . برای رشدکردن به عنوان یک شخص باید منطقه راحتی خودتان را وسعت دهید . تنها زمانی که واقعاً می توانید رشد کنید وقتی است که « خارج » از منطقه راحتی خودتان باشید . اجازه بدهید سوالی را از شما بپرسم : اولین دفعه که مورد تازه ای را امتحان کردید ، راحت بود یا سخت ؟ معمولاً سخت ، اما بعد از آن چه شد ؟ هر چه بیشتر آن کار را انجام دادید ، راحت تر شد ؛ درست است ؟ این هم همین است . هر کاری در آغازش سخت است ، اما اگر به آن بچسبید و ادامه دهید ، در نهایت از منطقه سختی عبور کرده و موفق می شوید و بعد از آن یک منطقه راحتی جدید و بزرگ شده ای را دارید که معنای آن این است : شما شخص بزرگ تری شده اید .

تکرار می کنم : تنها وقتی که در سختی قرار دارید ، زمانی است که در حال رشد کردن می باشید . از حالا به بعد هر وقت احساس سختی و ناراحتی کردید به جای عقب نشینی کردن و برگشتن به منطقه راحت و قدیمی خودتان ، با کف دست به پست خود زده و بگویید :

من باید رشد کنم و حرکت به جلو را ادامه دهید .

اگر می خواهید موفق شوید ، با قرار گرفتن در سختی ترجیح می دهید به راحتی برسید . آگاهانه با رفتن به منطقه ناراحتی خودتان را امتحان کرده و آنچه را که شما را می ترساند انجام دهید . در اینجا معادله ای را که از شما می خواهم برای بقیه عمرتان به خاطر داشته باشید ، تقدیمتان می کنم :

منطقه موفقیت = منطقه راحتی

یعنی اینکه منطقۀ راحت شما ، برابر است با منطقۀ موفقیت . با گسترش دادن دادن منطقه راحتی خودتان اندازه موفقیت ها و منطقه موفقیت خود را افزایش خواهید داد . هر چه بیشتر راحت باشید ریسک های کمتری را مایلید قبول کنید و فرصت های کمتری را برای مزیت های آنها خواهید پذیرفت . افراد کمتری را ملاقات کرده و روش های تازه کمتری را امتحان خواهید کرد . هر چه اولویتی را که در نظر دارید راحت تر باشد ، به خاطر وجود ترس جمع و جورتر می شوید . برعکس وقتی شما مایلید که خودتان را بسط و گسترش دهید ، منطقه فرصت خودتان را گسترش می دهید و این به شما اجازه جذب و نگهداری ثروت و درآمد بیشتری را می دهد.

وقتی شما ظرف ( یا منطقه راحت ) بزرگی را داشته باشید ، کائنات به سرعت آن را پر خواهد کرد . انسان های موفق منطقه راحت بزرگی را دارند و آنها دایم این منطقه را گسترش می دهند ، تا موفقیت های بیشتری را به دست آورده و در خود نگه دارند . هیچ کس تاکنون از سختی نمرده است ، تازه زندگی کردن در شرایط راحتی ، از هر مورد دیگری باعث مردن بسیاری از ایده ها ، فرصت ها ، اقدامات و رشد ها شده است . راحتی می کُشد ! اگر هدف شما در زندگی راحت بودن است یک مورد را برای شما حتمی می دانم : اینکه هرگز موفق نخواهید شد . موفقیت از یک زندگی میانه حال که همیشه سرگردان این باشید که چه می توانستید انجام دهید ، بیرون نمی آید . با موفقیت ، به عنوان نتیجه قرار داشتن در حالت طبیعی رشد و زندگی کردن ؛ حداکثر ظرفیت حاصل می شود . این را امتحان کنید : دفعۀ بعد که شما احساس ناراحتی ، تردید یا ترس می کنید ، به جای شانه خالی کردن و عقب نشینی کردن برای ایمن شدن ، در به جلو رفتن اصرار بورزید . به تجربه کردن احساسات ناراحتی توجه کرده و بدانید که آنها فقط احساسات هستند و این قدرت را ندارند که شما را متوقف کنند . اگر با سرسختی و علی رغم وجود سختی و ناراحتی به کار خود ادامه دهید ، در نهایت به هدف خود خواهید رسید .حتی اگر احساس های ناراحتی کاهش یابند ، مسئله مهمی نیست . در حقیقت وقتی آنها کمتر شوند ، این را علامتی برای افزایش دادن فعالیت خود بگیرید ، چون هر چقدر شما راحت باشید ، جلو رشد و تعالی خودتان را گرفته اید . برای رشد دادن خودتان به حداکثر ظرفیتی که دارید ، باید همیشه در لبۀ جعبۀ حیاتی خود زندگی کنید و چون ما ساخته عات های خود هستیم ، باید « عمل » کنیم .

 

برگرفته شده از کتاب : زیرخاکی / انتشارات آسیم / سعید گل محمدی

www.NimKiloo.com

 

Scroll
فعالیت شرکت بازاریابان ایرانیان زمین بصورت یک شخصیت حقوقی مستقل ، مطابق با آیین نامه ماده 87 قانون نظام صنفی دارای پروانه کسب بازاریابی شبکه ای است و شرکت بازاریابان ایرانیان زمین هیچگونه وابستگی به ارگانها و نهاد های دولتی ، غیر دولتی و امنیتی ندارد .
بالاترين فروش شخصي ماه گذشته
1. آقاي امین ابوعلی شمشیری با نام کاربری ace1401amin
2. خانم فاطمه حاجی پور با نام کاربری fariba1978
3. آقاي عنایت الله مقدسی با نام کاربری Ace1401r1
4. خانم سولماز ایمانقلی پور با نام کاربری solmaz1
5. آقاي مجید سالم با نام کاربری smajid28

بالاترين فروش شخصي ماه جاري(آنلاين)
1. خانم مرجان شریفی با نام کاربری dtrmarjansh
2. خانم سمانه رضايي با نام کاربری sama4514
3. آقاي فرشاد شرافت با نام کاربری windows
4. آقاي احمد امیرخانی با نام کاربری draamir
5. آقاي علی مردانی گله زن با نام کاربری mardani1391
همراه با ما در شبکه هاي اجتماعي
فیسبوک بیز تویتر بیز گوگل+ بیز اینستا گرام بیز یوتیوب بیز ایندلیشز بیز آراس اس بیز